Baskı Öncesi Hazırlık

Baskı öncesi hazırlıklarda ilk adımda kutunuzun belirlenen ölçülerde bıçak çiziminin yapılarak bu çizimler üzerinde tasarımınız montajlı hali tasarlandıktan sonra gerekli renk ayarlarının yapılması ve bu işlemlerin baskı kalıplarında oluşturulması yer almaktadır. Açılım Kutu ailesi olarak uzman grafik tasarım ekibimizle son teknoloji masaüstü yayın araçlarımızla Illustrator, Photoshop, AdobeInDesign, AdobeAcrobat, ve CorelDRAW destekli programlarla hızlı bir şekilde ürünlerinizi baskı öncesine hazırlıyoruz.

Basım Süreci

İleri teknoloji baskı makinalarımızla bir çok sektöre üretilen yüksek kaliteli kutularınızın tasarım onayından sonra film çalışması hazırlanıp daha sonrasında kalıplama işlemleri yapılmaktadır. Bu süreç tamamlandığında kalıplar baskı makinalarımıza yerleştirilip markanıza ve görsellerinize uygun olaraktan üretimler yapılmaktadır. Uzman matbaa ekimizle son derece titizlikle ilerletilen basım aşaması tamamlandıktan sonra gerekli kontrol prosedürlerimiz tamamlanıp bir sonra ki aşama için hazırlanır.

Baskı Sonrası Süreç

Laminasyon

Kesim

Yapıştırma

Laminasyon

Kağıdın üzerine şeffaf bir plastik film tabakası uygulama işlemidir. Bu işlem, kağıdın veya kartonun dayanıklılığını artırır ve ayrıca görünümünü iyileştirir. Laminasyon işlemi, farklı nedenlerle birçok endüstride kullanılmaktadır. İlk olarak, laminasyon işlemi kağıdın ve kartonun yırtılmasını ve çizilmesini önler. Bu, kağıt veya kartonun uzun ömürlü olmasını sağlar. İkinci olarak, laminasyon, kağıdın veya kartonun dış etkenlere karşı korunmasını sağlar. Su, nem, yağ, toz ve kir laminasyon tabakası sayesinde yüzeyinize zarar veremez. Ayrıca, laminasyon, yüzeyin mat veya parlak görünümünü artırarak daha çekici hale getirir.
laminasyon
kesim

Kesim

Ambalaj hazırlık aşamasında firmanıza özel oluşturulan bıçak çizimleri baskı sonrası süreçlerinde kesim işlemlerinde kutunuzun en- boy-yüksekliğinde kesim işlemi yapılır. Çelik bıçaklarla ve kırımlarla hazırlanan bıçak kalıpları kusursuz bir kesim işlemini sağlar.

Yapıştırma

Kesim işlemi tamamlanmış olan kutuların yapıştırma kulakları ve dipleri tam otomatik yapıştırma makinalarımızda hızlı bir şekilde yapıştırma işlemleri yapılır. Kusursuz ve hatasız bir şekilde yapıştırması yapılan kutular kalite departmanımız tarafından son kontrolleri tamamlandıktan sonra paketleme ve paletleme işlemi için ekip arkadaşlarımıza iletilir ve sevkiyat için hazırlanır.
yapistirma